Maj 07 2015

Parawan – materiały i wykonanie.

Published by at 2:13 pm under Uncategorized

Mówiąc wczoraj o moich problemach w przeszłości z kabiną, postanowiłam udzielić wam kilku drobnych rad.

par

O wyższości szkła nad plastikiem nie będę przekonywać ponieważ jest to oczywiste, z tego prostego powodu, ze traktując kabinę rozmaitymi środkami czyszczącymi należy wierzyć,że szkło zniesie o wiele więcej niż plastik, którego struktura może ulec zniszczeniu- będzie samoistnie pękał i kruszył się.

Co do profili, są tańsze wykonane z aluminium i malowane na przykład proszkowo ale bardzo nietrwałe. Radzę używać profili metalowych, które owszem mogą korodować ale jeśli będziemy je delikatnie czyścić, a nie traktować za każdym razem środkami przeciwko kamieniowi, czy środkami dezynfekującymi to posłużą nam długo w dobrej formie.

Przy okazji czyszczenia zwracam szczególną uwagę na traktowanie uszczelek w parawanach środkami na bazie wybielacza- zżółkną niemiłosiernie po pewnym czasie.
Wiem, że urocze są szyby ze szkła kolorowego ale jeśli z twojego kranu leci woda z której uzyskasz kamień w ilości odpowiedniej do budowy autostrady to lepsze będą szyby gładkie, bez matowień. Łatwiej z nich pozbyć się kamienia.

Możliwość komentowania Parawan – materiały i wykonanie. została wyłączona