Lut 25 2015

Dziennik domowy z miłości do domu – zaproszenie.

Published by at 1:45 pm under Uncategorized

Dzień dobry, mam na imię Magda. Mam wiele pasji, ale od pewnego czasu mam całkiem nową, która zepchnęła na boczny tor inne. Dlatego,że jest absorbująca, wymaga wielu godzin dokładnego przemyślenia planu, zakupów, oglądnięcia wielu zdjęć, folderów. Czasami skłania mnie aby zaszczycić swą obecnością targi wyposażenia wnętrz.

fotahome
Zawsze ceniłam dobrze dobrane elementy wnętrza. Ale teraz mam prawdziwe pole do popisu. Dom wybudowany i oddany, teraz ja.Stwierdziłam, że po skończeniu wszystkiego fajnie będzie popatrzeć trochę z boku na własne zmagania w walce o dom stworzony od igły, na miarę. Na miarę potrzeb moich i mojej rodziny. Dom, który będzie wpisywał się w rytm naszego dnia, będzie miejscem, w którym każdy po powrocie będzie mógł wygłosić polskie „Nie ma jak w domu” lub angielskie”East or West – home is the best” lub „My home is my Castle”.

Dom powinien być twoja twierdzą, zamykając drzwi masz zostawić po drugiej stronie problemy i złe emocje. Najważniejszy element szczęśliwego domu to szczęśliwi my sami. Ale szczęście także wypada ładnie ozdobić. To udowodnione naukowo, że nasz nastrój, samopoczucie, to jak się zachowujemy jest w dużej mierze zasługą tego co widzimy dookoła siebie. Człowiek w brzydkim, zagraconym mieszkaniu nie będzie w stanie zrelaksować się, skupić na pracy jeśli wykonuje ja w domu, dzieci aby mogły się radośnie i bezpiecznie bawić też muszą mieć odpowiednio przygotowane do tego miejsce. W aranżacji domu zawsze chciałoby się aby to było już, teraz, skończone. Ale samo oczekiwanie i pasja, którą wkładamy w tworzenie własnego kąta daje tyle radości, że nawet, kiedy skończysz- znów coś poprawiasz, dodajesz, dbasz o porządek w domu, przystrajasz kwiatami. Wyrażasz tym swoją miłość do miejsca, które stworzyłaś.

fota2
Mam nadzieję, że będziecie mi towarzyszyć a chętnie podzielę się swoimi pomysłami!
Magda Rosiewicz

Możliwość komentowania Dziennik domowy z miłości do domu – zaproszenie. została wyłączona